هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > انبوه سازان ، پیمانکاران و تعاونی ها 1393/03/21 بر اساس توافق با سازمان توسعه تجارت، طی پنج سال آتی

نمایشگاه صنعت ساختمان را اتاق تعاون برگزار می‌کند

دبیرکل اتاق تعاون مرکزی ایران گفت: با کمیته تخصصی سازمان توسعه تجارت به توافق رسیده‌ایم که طی پنج سال آتی نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان را اتاق تعاون برگزار کند.


نمایشگاه صنعت ساختمان را اتاق تعاون برگزار می‌کند

دبیرکل اتاق تعاون مرکزی ایران گفت: با کمیته تخصصی سازمان توسعه تجارت به توافق رسیده‌ایم که طی پنج سال آتی نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان را اتاق تعاون برگزار کند. محمدصادق مفتح در پاسخ به سوال خبرنگار پيام ساختمان در خصوص دریافت مجوز از سازمان توسعه تجارت برای برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: اتاق تعاون مرکزی با کمیته تخصصی سازمان توسعه تجارت که دبیر و تصمیم‌گیر اصلی آن خود شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی است بر سر این که نمایشگاه را در پنج سال آینده اتاق تعاون برگزار کند به تفاهم رسیده است. دکتر مفتح افزود: ما و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی بر سر این موضوع توافق کرده‌ایم و الان کار در فرایندی است که تصویب و قطعی شود. تعاونی های مسکن مهر دبیرکل اتاق تعاون مرکزی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار پيام ساختمان، با رد ضعف عملکرد تعاونی‌های مسکن مهر گفت: اجازه بدهید در این که تعاونی های مسکن خروجی رضایت بخشی نداشته اند تشکیک کنم چرا که بعد از انقلاب صدها هزار واحد مسکونی در قالب تعاونی های مسکن ادارات، شرکت ها و ... ساخته شده و در اختیار اعضا قرار گرفته است. محمدصادق مفتح افزود: انصافا تعاونی های مسکن در مظلومیت قرار گرفته اند چون موفقیت و رضایت هیچ ظهور و بروزی ندارد و قاعدتا مشکلات است که به سرو صدا و اعتراض می انجامد و دیده می شود. وی تعاونی‌های مسکن را در رفع مشکل مسکن دارای نقش بسیار خوبی برشمرد و آنها را از توانمندی های مثال زدنی بخش تعاون ذکر کرد. دکتر مفتح افزود: مشکلات مسکن مهر ناشی از تعاونی‌ها نیست بلکه ریشه در میزان حمایت و پشتیبانی نظام بانکی کشور و یا بخشهایی مثل وزارت راه و شهرسازی و برای تامین زمین، برق، آب و ... دارد. وی ادامه داد: البته در خود ساخت و ساز مسکن مهر مثل هر کار دیگری مشکلاتی وجود دارد، ولی نقش سایر بخشها و واحدهایی که باید سرمایه و تسهیلات زمین، آب، برق و ... را تامین کنند بیشتر از نقش شرکت‌های تعاونی بوده است. وی تصریح کرد: برایند و خروجی مشکلات مسکن مهر به اسم تعاونی های مسکن مهر تمام شده است. این اظهارات مدیرکل اتاق تعاون ایران در خصوص تعاونی های مسکن مهر در حالی است که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در آخرین نشست خبری خود اعلام کرد که در کشور 200 هزار واحد مسکن مهر با تعاونی‌ها مشکل دارند که کار را رها کرده و واحدها را تعیین تکلیف نکرده اند یا با پیمانکاران تسویه حساب نمی کنند و یا پروژه‌ها را تحویل نمی دهند. متن کامل گفتگوی پيام ساختمان با دبیرکل اتاق تعاون را در شماره آتی پيام ساختمان بخوانید.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه