اخذ مالیات از سازندگان واقعی | پیام ساختمان
1393/03/21

اخذ مالیات از سازندگان واقعی

چند روزی است که مالیات بر بساز بفروش ها تیتر خبری بسیاری از نشریات شده است برای پیگیری این موضوع با چند تن از کارشناسان مسکن به گفتگو نشستیم، با ما همراه شوید .

اخذ مالیات از سازندگان واقعی

چند روزی است که مالیات بر بساز بفروش ها تیتر خبری بسیاری از نشریات شده است برای پیگیری این موضوع با چند تن از کارشناسان مسکن به گفتگو نشستیم، با ما همراه شوید . محمدرضا دهقان کارشناس مسکن در گفت وگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: اخذ مالیات از سازندگان موجب می شود که سازندگان واقعی در این عرصه وارد شوند. وی افزود در حال حاضر بیشتر افرادی که به کار بساز و بفروش مشغول هستند، هیچ کدام حتی با اصول اولیه ساخت وساز آشنا نیستند که این امر نتیجه اش ساخت ساختمان هایی با مقاومت و کیفیتی پایین است. این کارشناس مسکن تصریح کرد: بیشتر از چند سال است که معتقدیم با آمدن سازندگان واقعی در بخش مسکن، هم تولید در این بخش افزایش می یابد و هم کیفیت ساخت وسازها، و استاندارها در بخش مسکن ارتقاء می یابد. وی با بیان اینکه البته اگر بخواهیم تولید در بخش مسکن آن هم با روش های صنعتی و مطابق با استانداردهای جهانی افزایش یابد، مستلزم مشوق است خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات و مشوق های مالی به انبوه سازان و سازندگان واقعی چرخ رونق تولید در بخش مسکن را به حرکت در می آورد. بیت الله ستاریان نیز در گفت وگو با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به آخرین مصوبه مجلس مبنی بر اخذ مالیات از بساز بفروش ها اظهار کرد: اخذ مالیات از این گروه در شرایطی فراهم می شود که همه قوانین سر جای خود باشد. وی افزود: در حال حاضر انبوه سازان خرد بیش از انبوه سازان واقعی در حال فعالیت هستند که تعداد آنها به چند شرکت بیشتر نمی رسد. به گفته این کارشناس مسکن، این قانون مناسب است به شرطی که در شرایط زمانی مناسب اجرایی شود. این کارشناس مسکن اظهار کرد: این قوانین برای کشور هایی مناسب است که مشکل کمبود مسکن و عرضه و تقاضا نداشته باشند، اما برای کشوری همچون ما باید مشوق هایی برای ساخت وساز برای انبوه سازی در نظر گرفته شود. ستاریان گفت: بهتر است معافیت از مالیات برای برخی انبوه سازان در نظر گرفته شود تا آنها نیز به ساخت وساز تشویق شوند و به سمت ایجاد تشکل های انبوه سازی پیش روند. غلامرضا هوایی- مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان - در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اخذ مالیات از بساز بفروشان گفت: شاید منظور از اجرای این طرح، این است که کار ساخت وساز در پروسه قانونی قرار گیرد و این امر دلیل شود تا با پرداخت مالیات، خانه ها باکیفیت تر ساخته شوند اما نباید برای ساخت وساز شرطی قائل شد.وی افزود:حتی پیش از این هم که مالیاتی پرداختی نمی شد، اگر ساختمان باکیفیت نبود و مقررات ملی ساختمان رعایت نشده بود، سازندگان از شهرداری پایان کار نمی گرفتند که این روند همچنان ادامه دارد. به گفته هوایی قرار نیست اخذ مالیات کیفیت را تحت تأثیر خود قرار دهد و به رعایت کردن و رعایت نکردن مقررات ملی ساختمان منجر شود چرا که هر یک، جایگاه خود را دارند. وی در پایان تاکید کرد: به طور کلی باید هر ساخت و سازی که انجام می شود با رعایت مقررات ساختمان و پرداخت مالیات و عوارض آن باشد و دریافت مالیات از بساز بفروش ها در حال حاضر ایده آل است.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
×