تجمع مالکان اراضی زیتون در مقابل مجلس | پیام ساختمان
print
1393/03/21

تجمع مالکان اراضی زیتون در مقابل مجلس

تعدادی از اعضای تعاونی مسکن مجتمع های زیتون و جهاد کشاورزی با هدف تسریع در اجرایی شدن حکم از اعضای کمیسیون اصل 90 و سایر کمیسیون های مرتبط در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع مالکان اراضی زیتون در مقابل مجلس

تعدادی از اعضای تعاونی مسکن مجتمع های زیتون و جهاد کشاورزی با هدف تسریع در اجرایی شدن حکم از اعضای کمیسیون اصل 90 و سایر کمیسیون های مرتبط در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. یکی از مالکان این اراضی در این باره به خبرنگار پیام ساختمان، گفت: در حدود 28 سال پیش این اراضی به کارکنان وزارت جهاد کشاورزی داده شد، مرحله تفکیک و صدور سند نیز انجام شده است و تاکنون نیز حدودا 30 رای دادگاه به نفع ما صادر شده ولی متاسفانه تا الان هیچ اقدامی جهت اجرای حکم صورت نگرفته است. وی افزود: حدود یک هزار نفر از مالکان در اراضی خود ساخت و ساز کرده اند اما متاسفانه اکنون که برای دریافت پروانه ساختمانی مراجعه می کنند با مخالفت روبه رو می شوند. این مالک با بیان اینکه در راستای بررسی پرونده این اراضی به بسیاری از نهاد ها چون بیت رهبری، ریاست جمهوری، وزارت راه و شهرسازی و... مراجعه کرده اند، گفت: علیرغم اینکه دستگاه های ذی ربط طبق رای دادگاه محکوم شده اند ولی متاسفانه تصمیم گیری قطعی در این باره نمی شود. به گفته وی بعضا عنوان می شود مطابق با ارزشگذاری اراضی وجه آن محاسبه و پرداخت می شود اما نه این میزان وجه پرداخت شده و نه معوقی آن، درحالی که ما 28 سال گذشته 150 هزارتومان بابت خرید این اراضی پرداخت کردیم. این مالک گفت: مالکان این زمین ها سند مالکیت دارند، دادگاه نیز به نفع آن ها رای صادر کرده است اما 28 سال است که این موضوع ادامه دارد ودر حال حاضر نیز پورمختار، نماینده مجلس در حال مذاکره است ولی هیچ امیدی به سرانجام این پرونده نیست. نحوه واگذاری اراضی صدور اسناد ثبتی تفکیکی اعضا تعاونی مسکن شهرک زیتون در سال 1364 طی مراحل قانونی و استعلام از مراجع ذیصلاح چون شهرداری وزارت مسکن وقت و... و اخذ گواهی و تاییدیه مبنی بر بلامانع بودن صدور سند از دستگاههای ذیربط انجام شد و پس از تفکیک، نقشه برداری... و میله کوبی قطعات انجام شد. این اراضی به استناد قانون مصوب سال 1359 شورای انقلاب اسلامی در سال 1364 با نظر مساعد رییس جمهوری و توسط وزیر کشاورزی وقت به شرکت تعاونی مسکن کارکنان وزارت متبوع برای واگذاری به 4000 نفر عضو تعاونی جهت احداث مسکن تخصیص داده شد. اگرچه در آن زمان ادعاهای سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر عدم انطباق پلاک ثبتی شهرک مسکونی زیتون با پلاک ثبتی منطقه و تداخل اراضی این شهرک با پارک جنگلی سرخه حصار نیز بر اساس نقشه هوایی در دادگاه منتفی و باطل شد. در میان این کشمکش ها چون مالکان زمین های شهرک زیتون حاضر به تعویض زمین های خود نشدند شروع به ساخت خانه ها در اراضی خود نمودند. پست برق راه اندازی شد، تعداد زیادی چاه در منطقه حفر و حتی آنجا خطوط تلفن هم واگذار شد.. که در شهریور سال 90 کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، به دنبال آن مشکل ساخت و سازهای غیرقانونی شهرک زیتون در پارک ملی سرخه حصار را مورد بررسی قرار داد. زمین های این افراد در پارک سرخه حصار ارزش گذاری شده و به قیمت عادله زمین های دیگری در اختیار آنان قرار گیرد و معوق زمین های آنان به این افراد داده شود. معوقی در شهرک های اقماری تهران برای مالیکان زمین های سرخه حصار در نظر گرفته شده بود که مالکان با این اعتراض که ارزش زمین های معوق همسان زمین های قبلی نیست از در اختیار گرفتن آن ها خوداری کردند. حال سوال اینجاست که آیا مالکان این اراضی باید به تنهایی تبعات اشتباهات مدیریتی برخی دستگاههای دولتی در آن زمان را بر عهده بگیرند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
X