عدم تعریض جوی آب به خاطر هندسه کوچه | پیام ساختمان
1393/03/21

عدم تعریض جوی آب به خاطر هندسه کوچه

متأسفانه علیرغم اینکه خودمان حاضریم نیمی از هزینه های تعریض را پرداخت کنیم، اما شهرداری حاضر به انجام این کار نیست و عنوان می کند: تعریض جوی آب هندسه کوچه را به هم می زند.

عدم تعریض جوی آب به خاطر هندسه کوچه

گروه ساخت وساز: شهرداری یکی از پرکارترین ارگان ها در کشور است و هر کس به نحوی، زندگی روزمره اش با شهرداری ها گره خورده است. البته عکس این قضیه هم صادق است و حیات شهرداری ها هم بازندگی مردم پیوند دارد زیرا درآمد شهرداری از راه پرداخت عوارض حاصل می شود؛ بنابراین رابطه ای دو سویه بین مردم و شهرداری وجود دارد و درک صحیح این رابطه در حل مشکلات شهری بسیار موثر است. در ادامه سلسله گزارش های پیام ساختمان از مراجعات مردم به شهرداری ها به سراغ یکی دیگر از مناطق 22 گانه تهران رفته ایم، بخوانید: بگذارید تخریب تمام شود نخستین مراجعه کننده به شهرداری به خبرنگار پیام ساختمان گفت: برای شکایت از همسایه ام که خانه سازی می کند، به شهرداری آمده ام، حدود یک ماه است که در حال تخریب ساختمان هستند و شاهد انباشت نخاله های ساختمانی در کوچه شش متری هستیم. وی ادامه داد: نخاله های ساختمانی که در کوچه جمع شده است، باعث بروز مشکلات زیادی برای عبور و مرور ساکنان و همچنین تجمع حشرات و جانوران موذی در ساختمان های ما شده است. هر وقت هم که می گوییم فکری به حال این مشکل بکنید، عنوان می گوید: بگذارید تا کار تخریب تمام شود بعد یکجا اقدام کنم. وی افزود: با روند کندی که شاهدیم کار تخریب ساختمان حالا حالاها ادامه دارد و اگر قرار باشد کار جمع آوری نخاله ها را یکجا انجام دهد، باید سرتاسر کوچه را از نخاله پر کند برای همین تصمیم گرفتیم علیرغم میل باطنی به شهرداری منطقه شکایت کنیم. هندسه کوچه به هم می خورد مراجعه کننده ای با بیان اینکه جوی آب در اثر بارش باران پر شده است، گفت: به دلیل اینکه جوی آب کوچه ما عرض کمی دارد، زباله ها در مسیر آن گیر می کنند. در طی چند روزی که باران و برف بارید، این مشکل به اوج خودش رسید و آب وارد معابر شد و عبور و مرور ما با مشکل مواجه شد. وی ادامه داد: خودمان هم که برای تمیز کردن جوی آب اقدام می کنیم، موقتی است چون یک ساعت بعد همان می شود که بود؛ زیرا جوی آب باید تعریض شود و متأسفانه علیرغم اینکه خودمان حاضریم نیمی از هزینه های تعریض را پرداخت کنیم، اما شهرداری حاضر به انجام این کار نیست و عنوان می کند: تعریض جوی آب هندسه کوچه را به هم می زند. نمی دانم هدف نهایی این هندسه و کوچه چیست اما امیدوارم فکری به حال هندسه زندگی ما هم بکنند! مشکل پایان کار با فوت برادر مراجعه کننده دیگری هم به خبرنگار ما گفت: ما دو برادر بودیم که چون اسم هر دوی ما در سند ساختمان وجود داشت چند وقت پیش برای گرفتن پروانه ساختمان اقدام کردیم. پس از گذشت حدود 6 ماه برادر من به دلیل بیماری فوت شد، و در همان زمان من کار ساخت وساز را ادامه دادم و چند هفته پیش برای گرفتن پایان کار اقدام کردم که با مشکلات زیادی مواجه شده ام؛ شهرداری اعلام کرده که چون سند ساختمان به اسم هر دوی ماست باید برای صدور پایان کار هر دو نفر حضورداشته باشیم. وی اضافه کرد: حالا هم از طریق یکی از وارثان آن مرحوم در حال گرفتن پایان کار هستم، البته با چند وارث طرف هستم که عنوان کرده اند پس از گرفتن پایان کار می خواهند سهمشان را بفروشند. این در حالی است که طبق توافق نامه ای که حدود سه روز قبل از مرگ ایشان نوشتیم، مقرر شد که هیچ کدام از طرفین حق فروش سهممان را نداریم مگر اینکه با توافق طرفین صورت گیرد، اما وارثان عنوان می کنند که پدرشان در زمان نوشتن این توافق نامه در سلامت کامل نبوده است. متن کامل این گزارش در نشریه شماره 178 پیام ساختمان به چاپ می رسد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
X