آمایش سرزمین از اقدامات کازرونی بود | پیام ساختمان
1393/03/21

آمایش سرزمین از اقدامات کازرونی بود

نهمین سالگرد درگذشت مهندس سراج الدین کازرونی، وزیر اسبق مسکن و شهرسازی در سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

آمایش سرزمین از اقدامات کازرونی بود

گروه ساخت وساز: نهمین سالگرد درگذشت مهندس سراج الدین کازرونی، وزیر اسبق مسکن و شهرسازی در سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، وزیر راه و شهرسازی با حضور در این مراسم به مهم ترین اقدامات مرحوم مهندس کازرونی اشاره کرد و گفت: طرح های آمایش سرزمین در ایجاد عدالت شهری در بخش زمین و ایجاد انضباط شهری به منظور مبارزه با فساد از جمله اقدامات مرحوم کازرونی بود. وزیر راه و شهرسازی افزود: مرحوم کازرونی همواره در تلاش بود برای اقشار کم درآمد زمین تهیه کند و بیشتر عمل می کرد و ارائه خدمات به محرومان را هرگز بر زبان نمی آورد. عباس آخوندی ادامه داد: از سال 61 با مهندس کازرونی در وزارت کشور و پس از آن در تصدی گری وزارت مسکن همکار بودم. از جمله مهم ترین بحث هایی که مرحوم کازرونی مورد توجه قرارداد پرداختن به طرح های کالبدی ملی و طرح های منطقه ای و ناحیه ای بود. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اولین و موفق ترین این طرح ها در شهر اصفهان اجرا شد، افزود: طرح های کازرونی برای 9 منطقه تهیه شد که مهم ترین آنها طرح شهر اصفهان بود که مبنای این کار توسعه این شهر شد و اگر در حال حاضر هنوز اصفهان نظام شهری دارد، مرهون تلاش های مهندس کازرونی است.آخوندی اظهار کرد: مرحوم کازرونی از جمله اولین افرادی بود که ساماندهی شهر تهران را در سال 70 تصویب کرد تا کیفیت زندگی در تهران با انضباط شهری سالم حفظ شود. همچنین ایجاد شهرهای جدید آماده سازی و طرح توسعه شهرها به صورت سامان یافته برای تقاضای زمین و مسکن در زمان وی ایجاد شد. آخوندی گفت: ازاین پس ساختمان سازمان ملی زمین و مسکن به نام ساختمان مرحوم سراج الدین کازرونی ثبت می شود. صفاری نیا، رئیس پارک فن آوری پردیس نیز با اشاره به تهیه طرح این پارک توسط مهندس کازرونی گفت: طرح معماری این پارک از سال 80 توسط این مرحوم تهیه شد. وی افزود: مجموعه پردیس با تلاش های مرحوم کازرونی برای مکان یابی، تهیه زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی از سال 84 شخصیت حقوقی گرفت و اکنون 140 محصول دانش بنیان از این مجموعه استخراج می شود. صفاری نیا تاکید کرد: در حال حاضر 2 هزار نفر در مجموعه 38 هکتاری این پارک مشغول هستند و با همکاری وزارت راه و شهرسازی در حال توسعه این مجموعه هستیم. در این مراسم حناچی، معاون وزیر راه و شهرسازی، احمد مسجد جامعی، رئیس شورای شهر تهران، بهشتی، مشاور سازمان میراث فرهنگی نیز به فعالیت ها و اقدامات کازرونی اشاره کردند. مرحوم کازرونی در سال 1325 در اصفهان متولد شد و در خلال سال های 63 تا 68 در دولت های سوم و چهارم ، 68 تا 72 به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی و سپس به مدت چهار سال رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عهده داشته است که از جمله اقدامات او می توان به تهیه اولین طرح کالبدی ملی، تهیه و تصویب اولین طرح منطقه ای و شهری، تهیه طرح 19 شهر جدید، تعیین نقش شهر و توزیع فعالیت های عمده در سطح کشور، توجه ویژه به ارتقای کیفیت معماری، فعال سازی زمین شهری ، تهیه طرح ملی آماده سازی زمین، تدوین و تصویب مقررات ساختمانی ایران، راه اندازی شهرک ها و ساختمان های نیمه تمام و تهیه طرح و تصویب پارک فن آوری پردیس اشاره کرد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال