سازه - جدار- سقف - پیام ساختمان
Exception has been thrown by the target of an invocation.

سازه، جدار، سقف

کالا ها

تولیدکنندگان

مجریان

فروشگاه ها

سازه، جدار، سقف چیست؟

سازه به مجموعه ای از عناصر متصل به هم گفته می شود که نیروها و بارهای واردشده را به طور مطلوب و ایمن تحمل کند و آن را به تکیه گاه منتقل کند. سازه های به دو نوع سازه فلزی و بتنی تقسیم می شوند.سقف از مهمترین بخش سازه ای ساختمان است.

سازه، جدار، سقف

سقف های مقرون به صرفه ساختمانی

مجید رستمی، مدیرعامل شرکت بایرایرانیان، تولیدکننده ورق عرشه فولادی و تولیدکننده برتر گل‌میخ ساختمانی در انواع سایز که از آلیاژ فولاد کم کربن تهیه می‌گردد در گفتگو با پیام ساختمان پس از معرفی ورق عرشه فولادی به بحث صادرات و اهمیت تحقیق و توسعه پرداخت که می‌خوانید:
رستمی در مورد سقف عرشه فولادی گفت: سقف‌های مرکب عرشه فولادی بایرایرانیان یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های سقف برای ساختمان شناخته‌شده‌اند به دلیل اینکه در سرعت اجرا شرایط بسیار مطلوبی دارند و از نظر سازه‌ای وزن کمتری نسبت به سقف‌های سنتی دارند و از خصوصیات بارز و مهم آن اجرای سریع و مقاومت مطلوب در زمان زلزله و آتش‌سوزی است.
او درباره ویژگی این سقف‌ها افزود: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نوع سقف‌ها دهانه سقف عرشه فولادی نسبت به سقف‌های تیرچه‌بلوک و یونولیت است که در سقف‌های عرشه فولادی تا دهانه‌های 8 الی 10 متری با فواصل تیرهای فرعی تا 3 متر و در موارد یادشده یک متر است که این مسئله سرعت اجرا را به همراه دارد و وزن سازه را کمتر از سایر سقف‌ها می‌کند.
رستمی در پاسخ به اینکه آیا سقف‌های عرشه فولادی سبک‌تر از سقف‌های دیگر هستند، اظهار داشت: از دیگر خصوصیات عرشه فولادی سبک بودن وزن سقف و هزینه حمل‌ونقل کمتر نسبت به سایر سقف‌های سنتی از جمله تیرچه‌بلوک است، ضمن اینکه نسبت به تیرچه‌بلوک و یونولیت از مقاومت بیشتری برخوردار است.
او همچنین در خصوص وزن این سقف‌ها گفت: وزن سقف‌های سنتی حدود 450 کیلوگرم و وزن هر مترمربع سقف‌های ما حدود 210 کیلوگرم است که علاوه بر این سقف کاذب از نظر مصرف انرژی هم از وضعیت خوبی برخوردار است.
مدیرعامل این شرکت در مورد روش اجرا سقف عرشه فولادی تأکید کرد: روش کار در شش مرحله، شاپ درایوینگ پروژه ساختمانی، فرم ورق‌های گالوانیزه با استفاده از دستگاه پرقدرت رلفرمینگ تایوانی، نصب ورق‌های فرم داده شده با استفاده از میخ و چاشنی، اجرا گل‌میخ کم کربن یا برشگیر با استفاده از دستگاه استاد ویلدینگ، مش یا الیاف جایگزین میلگرد حرارتی و بتن‌ریزی با استفاده از دستگاه لیزر دوار و ماله‌کشی تلسکوپی اجرایی می‌شود.
رستمی در مورد صادرات و چالش‌های صادرات کالا گفت: در واقع می‌توان گفت ما صادرات انحصاری نداریم اما با پروژه‌های عمرانی که در حال ساخت در ترکیه و عراق هستند همکاری می‌کنیم و با ارسال متریال و اکیپ اجرایی پروژه‌های فوق را به پایان می‌رسانیم همانطور که می‌دانید ارسال متریال به کشورهای دیگر مقررات و ضوابط خاص خود را دارد که تمام همکاران ما در آن دچار مشکل می‌شوند. صادرات خدمات فنی مهندسی علاوه بر اشتغال‌زایی و ارزآوری بالا می‌تواند در فراگیری دانش‌های نوین و به‌روز دنیا به ما کمک کند اما متأسفانه جای یک نهاد متولی در این زمینه خالی است.
او در انتها بیان داشت: امید دارم روزی برسد که در صنعت ساختمان استراتژی داشته باشیم خوشحال می‌شویم که صنعت ساختمان رونق بگیرد اما هیچ‌کس به اینکه در وضعیت رکود چه راهکارهایی باید پیش بگیریم فکر نمی‌کند امروز شاهد آنیم که با وجود ظرفیت بالا در صنعت ساختمان و افراد متخصص در بخش خدمات فنی مهندسی ضعیف عمل کرده‌ایم.
همچنین از نشریه پیام ساختمان به‌عنوان یک نشریه تخصصی یاد کرد و گفت: به‌عنوان یکی از مخاطبان همیشگی و همراهان این نشریه همیشه از مطالب مفید بهره برده و در زمینه سقف عرشه فولادی به‌عنوان یک تولیدکننده فعال مطالب مرتبط در نشریه را می‌خوانم و از تازه‌های صنعت ساختمان بخصوص در زمینه سقف‌های نوین و تولیدات رقبا در این زمینه مطلع شوم همچنین محصولات و متریال مرتبط اجرای سقف‌های عرشه فولادی که بتواند کمکی در جهت محقق شدن اهداف شرکت بنده ایجاد نماید استفاده می‌کنم.